Затишний інтер’єр не може обійтися без меблів для зберігання особистих речей і одягу. Для такої мети підходять шафи, полиці, навісні шафки. Але серед них важливе місце займає комод. Невеликий предмет меблів з декількома висувними ящиками грає важливу роль і інтер’єрі і допомагає власникові зберігати все необхідне. Виконаний своїми руками комод – прикраса для будь-якого будинку.
Як зібрати комод правильно
Ручна робота завжди цінувалася і була ознакою достатку. Майстри майстерно прикрашають свої вироби. Легше інших декорувати дерев’яні. Різьблений комод особливо підкреслює інтер’єр і здивує будь-якого гостя, але це довга і трудомістка робота. Щоб отримати індивідуальну меблі, можна виконати комоди на замовлення в Києві за доступними цінами. А тим, хто готовий витратити час на складання власних меблів, пропонуємо ознайомитися з докладною інструкцією.
В першу чергу важливо дотримуватися технічну частину. Зібрати комод потрібно:
● Міцним, з використанням надійної добротної фурнітури і матеріалів.
● У міру компактним. Сучасні меблі затишна, маленька, але містка, з великим об’ємом корисного простору.
● Екологічним. Застосовувані матеріали і склеювальні склади повинні бути безпечними, без неприємних запахів. Задіюючи натуральні матеріали, вдасться уникнути шкідливих випарів.
Полиць має бути достатньо, але не занадто багато на шкоду розмірами і загальної закритої площі. Хороший варіант – дзеркало на комоді, доповнене світильником. Це дозволить замінити будуар.
Комод своїми руками зібрати легко. Витрачений час залежить від початкових знань, наявності інструменту і вправності. Проявивши терпіння, ви отримаєте дешевий, якісний, індивідуальний комод, який ідеально доповнить внутрішнє облаштування будинку і включить в себе всі необхідні функції.
Матеріали та інструмент
Щоб визначитися з вибором елементів, з яких буде складатися корпус комода, розберемо їх основні властивості:
● Деревина – найбільш прийнятний варіант з естетичного боку. Дерев’яний комод в спальні вважається прикладом класики, а натуральний малюнок притягує погляд і заспокоює, виглядає стильно, витончено. Дерево потрібно добре обробити – для цього буде потрібно додатковий інструмент. Попередньо дерев’яні заготовки потрібно просушити, просочити антисептиком, протипожежним і вологостійким складами, а готовий виріб покривають лаком або морилкою.
● ДСП – дешевий матеріал, який часто застосовується для виготовлення меблів. Поверхня рівна, не вимагає редагування, але потрібен декоруючий шар, зазвичай це плівка. Зробити комод можна з мінімальним набором інструментів.
● Дерев’яні піддони – дуже часто стають героями DIY-роликів, в яких з дощок виготовляють різні меблі. Для комода піддони можна використовувати цілком, лише адаптувавши їх під ручки і петлі. Так само, як і деревина, вимагають обробки поверхні з наступним просоченням.
Більш досвідчені майстри виконують комоди з комбінованих матеріалів із застосуванням скла, металу і т.д. Але такі роботи вимагають особливих знань і досвіду.
Для будь-якої роботи потрібні інструменти. При обробці деревини або ДСП знадобиться:
● шуруповерт зі свердлами і саморізами;
● лобзик;
● декоруюча плівка з пластиковим шпателем для розгладження;
● склади для просочення;
● рубанок, стамески;
● шліфмашинка з набором наждачного паперу різної зернистості;
● пензлика, фарба (якщо ви хочете після складання пофарбувати комод).
До початку роботи бажано точно знати, яким буде комод, його розміри. Якісний докладне креслення значно полегшить і прискорить роботу.
Типи конструкцій
Форма – основний критерій, під який вибирається матеріал і інструмент:
● Кутова компоновка відмінно підійде при обмежених умовах кімнати.
● Лінійні варіанти підходять для довгих приміщень (коридор, передпокій) з достатнім простором, зазвичай виготовляються вузькими, щоб ставити їх уздовж стінки.
● Комоди з вбудованою підставкою під взуття, дзеркалом, вішалкою. Комбіновані варіанти без шкоди корисним функціям замінюють шафи-передпокої або підвісні вішалки у парадних дверей.
Схему збору моделі виробник прикладає у вигляді інструкції.
Етапи
Щоб зібрати комод, рекомендується дотримуватися певної послідовності:
● вибір конструкції і підготовка креслення;
● обробка матеріалу, виробництво заготовок;
● складання в єдину конструкцію;
● фінальна підгонка, декорування.
Збірка
Процес збору залежить від матеріалів, але в цілому також складається з чіткої послідовності маніпуляцій, які застосовні для будь-яких матеріалів і конструкцій:
1. Збірка каркаса. Відразу закріпити нижній кінець, використовуючи металеві куточки.
2. Закріплення петель гвинтами.
3. Виконання в горизонтальних ланках отворів для кріплення кришки комода.
4. Установка напрямних для висувних ящиків. Тут потрібно бути особливо уважним, щоб не помилитися у вимірах, адже від цього залежить безпроблемне користування ящиками.
5. Монтаж дверцят і фурнітури.
6. Кріплення задньої кришки на цвяхи або гвинти.
7. Установка ящиків.
Збірка комода в готову меблі завершена.
Декор
Питання, як прикрасити комод, завжди залишається відкритим до останнього моменту. Допускається пофарбувати в один колір, обклеїти фактурної плівкою, виконати оформлення різними способами. До початку робіт з комода знімають фурнітуру, шліфують поверхню і обробляють ґрунтовкою.
Варіанти декору:
● Декупаж – створення візерунка з використанням різних засобів, трафаретів, деталей, які входять в декоруємі поверхню. Застосовують такий склад фарб, щоб надати старовинний вигляд. Знадобляться ножиці, спеціальні карти, серветки, тканини, з яких вирізають потрібний візерунок, приклеюють і фарбують.
● Відновлення – частий випадок застосування ручного декору, коли буде потрібно оновити старий комод. Тумбу шкурят без фурнітури, фарбують в декілька шарів і виконують штучні потертості наждачкою або змащують поверхню воском, а потім перуть фарбу. Таким чином можна надати старовинний вигляд, імітуючи пошкодження фарби.
● Об’ємний декор – з картону виконують трафарети з потрібним візерунком. Підготовлені шматки матеріалу фіксують на комоді і заповнюють візерунок спеціальною шпаклівкою – шар повинен виступати не більше 1-3 мм. Після висихання шпаклівки трафарети видаляють, фарбують, застосовуючи попередні методи декору, при необхідності доповнюють картину іншими деталями.
Комод своїми руками – краще рішення для прикраси спальні або подарунка близьким друзям, на який вони зможуть поставити улюблену статуетку або вазу. Це дорога, стильна та добротні меблі, яка прослужить не один десяток років.