Фарбування дерев`яних дверей

10.08.2021 10:59
Post View : 1580
 Переглядів

Як пофарбувати дерев’яні двері

Старі дерев’яні двері, завдяки товстому полотнищу і потужній дверній коробці, по міцності часто не поступаються сучасним. Але з часом вони втрачають свій естетичний вигляд. Якщо дверне полотно в хорошому стані, то можна просто пофарбувати дерев’яні двері, оновивши дизайн. Розглянемо, як правильно відреставрувати дверне полотно і що для цієї мети краще використовувати.

Вибір обробки

Спочатку потрібно вирішити, чим пофарбувати дерев’яні двері. Є кілька різновидів фарбувальних засобів, і від правильного вибору залежить успіх реставрації.

Лаки

Випускаються глянцеві, кольорові і матові. Барвник не приховує текстуру деревини, а підкреслює її красу. Якщо матеріал має нерівності або інші недоліки, то всі дефекти будуть добре проглядатися. Лаки варто використовувати, коли поверхня бездоганна. Також лакове покриття підійде в якості захисного шару поверх фарби: воно забезпечить додатковий захист, додасть поверхні блиск або матовість.

Фарби

Практично безпроиграшний варіант. Можна вибрати будь – який колір і відтінок, заховати похибки поверхні, органічно вписати двері в інтер’єр. При виборі фарби потрібно звертати увагу на основу:

 • акрилові не мають запаху і оптимально підходять для міжкімнатних дверей;
 • алкідні міцніші, але зберігають специфічний запах кілька днів після висихання;
 • нітрофарби відрізняються високими характеристиками міцності, але сильно пахнуть і в приміщеннях практично не застосовується.

Морилки

За допомогою цих засобів проводиться тонування дерева, що дає можливість підкреслити красу текстури і захистити від зовнішніх впливів. Недолік морилки – для збереження привабливого вигляду деревного масиву і для забезпечення захисту шар потрібно регулярно поновляти. Зазвичай такі склади самостійно не використовують, їх наносять перед тим, як покрити виріб фарбою або лаком.

Выбирая, ніж пофарбувати двері, потрібно звернути увагу не тільки на стан двері, але і на матеріал. Якщо це шпон, то краще його фарбувати фарбою, а для полотна з масиву можна використовувати або фарбу, або лак.

Якщо ж дверне полотно відремонтувати складно, то ви можете зробити нові двері на замовлення в Києві в компанії Явір. У нас великий вибір матеріалів, швидкі терміни виконання заявок і доступні ціни.

Як поновити дерев’яні двері

Насамперед дверне полотно потрібно підготувати. Для цього потрібно:

 • зняти двері з петель і покласти на рівну горизонтальну поверхню;
 • забрати всю знімну фурнітуру;
 • незнімні деталі, в тому числі замки і ручки, обмотати фольгою і зафіксувати її скотчем.

Після цього можна приступати до реставраційних робіт.

Видалення старої фарби

Способів, як пофарбувати дерев’яні двері, покриті лаком, немає. Перед фарбуванням необхідно повністю знімати старе покриття, інакше не вдасться отримати рівний красивий декоративний шар. Для цього можна використовувати:

 • Дриль з абразивної насадкою. З основи зчистити частки фарби, залишаючи чисту деревину. Таким способом можна швидко зняти стару фарбу з дерев’яних дверей.
 • Будівельний фен, шпатель та наждачний папір. Лакофарбове покриття розігріти феном до здуття бульбашок, які потім зняти шпателем. Дрібні частинки зчистити наждачним папером.

Після повного зняття лакофарбового шару з поверхні змести пил і будівельне сміття.

Шліфовка і шпаклювання

На будь-яких старих дверях – вхідних або міжкімнатних – є дрібні нерівності та тріщини. Якщо їх не усунути, то такі дефекти будуть видні після фарбування. Для закладення тріщин потрібно використовувати шпаклівку для дерева.

Вибираючи склад для закладення нерівностей, важливо враховувати колір фінішного покриття. Для світлих тонів добре підійде шпаклівка пастельних тонів, а для яскравих фарб, які лягають щільним шаром, можна брати будь-який, навіть контрастний колір.

Шпаклівку нанести на тріщини і вирівняти шпателем. Після висихання маси поверхню дверей відшліфувати за допомогою наждачного паперу: спочатку крупнозернистою, а потім мілкозернистою.

Можна шліфувати за допомогою спеціального круга по дереву, встановленого на болгарку.

Ґрунтування та знежирення

Використання грунтовок по дереву забезпечить високу адгезію фінішного покриття і знизить витрати лакофарбових засобів.

Ґрунтувальний шар рівномірно розподілити по всій поверхні і залишити сохнуть. Дочекатися, поки ґрунтовка не перестане залишатися на руках при дотику. Потім провести повторне ґрунтування і дати дверям повністю висохнути.

Якщо необхідно зробити додатковий захист з урахуванням умов експлуатації (антипіреновий, антисептичний), то рекомендується вибирати ґрунти з додатковими властивостями або проводити захисну обробку перед ґрунтуванням.

Заключний етап підготовки – знежирювання. Деревину рекомендовано протерти уайт-спірітом.

Фарбування

При реставрації старих дверей важливо, щоб після фарбування не залишилося патьоків і плям. Якщо полотно рівне, без виступаючих елементів, то наносити лак або фарбу можна рівним шаром зверху вниз, користуючись пензликом, валиком або пульверизатором.

При фарбуванні фільончастих дверей краще користуватися пензликом. Покривати фарбою або лаком потрібно в три етапи:

 • Спочатку пофарбувати частини, розміщені дещо глибоко.
 • Потім, починаючи від верхнього лівого або правого кута, покрийте барвником всю поверхню дверей.
 • Останній етап – фарбування кутів. Залишки фарби видаліть за допомогою «вбирання» пензликом. Якщо цього не зробити, то залишаться напливи і патьоки, такі двері будуть неакуратно виглядати.

Після висихання лакофарбового матеріалу, дверне полотно, якщо необхідно, переверніть і повторіть те ж з іншої сторони.

Якщо потрібні нові дерев’яні двері в Києві, наша компанія Явір виконає для вас вхідні двері із масиву на замовлення. В асортименті також великий вибір товарів в наявності.

Рекомендації, як зняти лак з дерев’яних дверей, підготувати до фарбування і пофарбувати, досить прості. Дотримуючись зазначені етапи роботи, навіть новачок отримає відмінний результат. Відреставровані двері знову будуть радувати привабливим виглядом.

 

Продукція

Замовити
дзвінок